Our activities

 . 

Skleník

Některé naše dobroty si můžete vychutnat i v Šafaříkových sadech - v našem Skleníku!
Find out more

Historický sklep

Pivstro má krásný salonek v historickém sklepě a vy v něm můžete uspořádat Vaši událost!
Find out more

Pivní degustace

Přijďte poznat pivo do historického sklepa v centru Plzně! V rámci řízené degustace Vás seznámíme se základní charakteristikou českých i zahraničních piv.
Find out more

About us

Jsme Brewhemian. A to doslova. „Brew“ jako pivo a „Bohemian“ jako obyvatel Čech nebo taky bohém.
Popravdě nevíme, zda je vhodné napsat, že jsme bohémové, ale určitě naše rodina žije trochu nekonvenčním způsobem a bezpochyby jsme hrdí Plzeňáci.
Jsme požitkáři každým coulem, milujeme jídlo, milujeme pivo.
Jestli šlechticům může kolovat v žilách modrá krev, tak u nás je to tenhle zlatý mok - pivo totiž provází naši rodinu už od devatenáctého století! Alexandr Vlček, náš prapraděda, který se narodil 17.2.1877, doslova zasvětil svůj život pivu (míněno jeho výrobě). Nejdříve působil jako prvý sladmistr a vrchní vařič v Plzeňském Prazdroji a posléze jako správce staroplzeneckého pivovaru Zlatozdroj.

Francis

Adam svůj původ nezapřel a ve svých 22 letech převzal v roce 2013 od svého kamaráda pivní kavárnu Francis na náměstí Republiky, a do svého projektu „namočil” i svoji o tři roky mladší sestru Alžbětu. Chtěli jsme světu ukázat, že pivo se dá pít s kulturou. Naším mottem se stalo „for better beer future” a za lepší pivní budoucnost bojujeme stále. Jako požitkáři víme, že pivo je bez jídla jen polovina zážitku a logicky nám byla pivní kavárna záhy malá, protože její zázemí nám neumožňovalo další rozvoj.

Pivstro

A tak v roce 2016 přišlo na řadu Pivstro, kde můžeme připravovat jídla, která se skvěle snoubí s nabídkou piv, a zároveň zůstat nekompromisní, co se týče kvality. Alžběta moc ráda vaří, ale od samého začátku nám s food-pairingem pomáhal uznávaný šéfkuchař Petr Ján. Petrovi jsme důvěřovali, protože pracoval pro Hilton jako sous-chef a měl za sebou mnoho úspěchů na kulinářském poli. A ukázalo se, že i Petr důvěřoval nám – po dvou letech fungování Pivstra se nám podařilo Petra přesvědčit, aby do spolupráce s námi šel na full time!

Navíc to vypadá, že nám důvěřuje i jeden z nejmilejších, nejzlatějších a nejšikovnějích sládků na světě – Chris Baerwaldt. Chris je sládkem a majitelem odborníky velmi oceňovaného pivovaru Zhůřák a jeho piva vyhrávají, kde se dá. Chris nám jako dárek k otevření Pivstra uvařil naše vlastní pivo „House Ale” a dodnes jsme jediní v celé Plzni, kdo mají Zhůřáka na pípě nastálo. Upřímně, lepšího parťáka přes pivo jsme si přát nemohli.

Brewhemian

Brewhemian to není jen Adam, Alžběta a Petr. Máme až neuvěřitelnou kliku na lidi, kteří nám s naší vizí „for better beer future” pomáhají, ať už se to týká ochotného personálu nebo našich rodinných příslušníků. Pivo totiž koluje v krvi i naší babi a dědy, bez jejichž pomoci bychom Pivstro asi těžko otevřeli.

Do širší Brewhemian rodiny patří rozhodně i Šampion, který nám pomáhá s grafikou (a i tyto webovky jsou jeho prací), taky Pája, který nám střeží „Brewstock” a velkým dílem se podílel na otevření Pivstra, taky druhej Pája, který nám zajišťuje dezinfekci a stěhování pián, taky právník Vojta, taky Lucinka, která se jako provozní směje na naše hosty nejvíc, taky mamina, která nejlíp zvládá excelovský tabulky, taky babička první, která je naší vrchní a jedinou pradlenou, taky Tomáš, náš logistik a holka pro všechno, taky Karel, kterej rozumí autům a hodně toho unese a taky ... a taky... a taky...

Bětka

Bětka

Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Sed egestas mauris ac enim viverra, vitae iaculis turpis ultricies.
/alzbeta.v
Petr

Petr

Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Sed egestas mauris ac enim viverra, vitae iaculis turpis ultricies.
Adam

Adam

Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Sed egestas mauris ac enim viverra, vitae iaculis turpis ultricies.
/brewhemian

Connect with us